Šį nuostabų savaitgalį nusprendžiau pagardinti senu, bet iš ties geru filmu – Wallstreet. Puiki proga filmą pažiūrėti „kitomis“ akimis, kadangi pirmąkart jį mačiau dar būdamas 15-16 metų, tad daugelio dalykų pilnai nesupratau. Filmo trukmė net dvi valandos, tad pasiruoškite lengvų užkandžių :)
Filmo veiksmas vyksta New York’e 1980’aisiais. Pagrindinis herojus, Bud Fox, yra pasiryžęs padaryti betką, kad tik iškiltų investicijų srityje. Pavykus susitikti ir „įsiūlyti“ save stambiam Wallstreet’o žaidėjui, Gordon Gekko, Bud’is pradeda kilti karjeros laiptais naudodamasis vidine informacija prekyboje (inside trading), kurią gavo iš savo tėvo, kuris dirba ir dirba toje kompanijoje. Tuo tarpu Gekko yra dar žinomas kaip kontrolinių akcijų paketų pirkėjas (corporate raid).
Pasinaudodamas balsavimo teisėmis, jis stengiasi padidinti akcijų vertę vienu iš šių būdų: pakeisdamas aukščiausio lygio vadovus, mažinant operacijas, apkarpant biudžeto išlaidas ar tiesiog likviduojant kompaniją. Bud’is turėdamas vidinės informacijos pasiūlo Gekko nusipirkti dalį akcijų ir taip pasipelnyti iš galimybės plėsti verslą, nes įmonei grąžinama teisė vykdyti vieklą, o taip pat ir gautos nuolaidos iš profesinės sąjungos. Tačiau tuo tarpu Gekko nusprendžia įsigyti kontrolinį paketą ir parduoti visą įmonės turtą ir pasipelnyti iš didelių atidėjimų pensijų fondams, kurie numatomi panaudoti esamiems darbuotojams. O likvidavimas reikštų, kad visi įmonės darbuotojai liktų bedarbiais. Supratęs kad juo buvo pasinaudota ir visa kaltė dėl įmonės likvidavimo kristų ant jo pečių, Bud’is nusprendžia sutrukdyti šiam planui ir demaskuoti Gekko…
Veiksmas tęsiasi…