Bir 27

Benaršydamas interneto platybėse radau trumpą (11min.) filmuką apie tai kaip veikia akcijų rinka ir rekomenduočiau nepagailėti savo laiko ir pažiūrėti jį . Nors animacinis filmukas ir sukurtas 1952 metais, tačiau jis puikiai atvaizduoja kaip viskas vyksta: kodėl veikia akcijų rinka, kodėl kompanijos nori išleisti akcijas, kodėl investuotojai jas perka, kokios procedūros reikalingos norint akcijas viešai prekiauti akcijų biržoje ir kaip veikia prekyba pačioje biržoje (nors šita dalis jau kiek pasenusi, bet istoriją žinoti nepakenks:) ).

“Common stock investments have helped to make our country prosperous and powerful. Owning a share of American industry is like owning a share in the future of our nation!”

Bir 25

Tęsiant tradiciją, kaip ir praeitais, taip ir šiais metais apskaičiavau pavienių akcijų koreliaciją su kitomis akcijomis (praėjusių metų akcijų koreliacijų lentelė), o taip pat pridėjau ir koreliaciją su akcijų rinkų indeksais. Tyrimui buvo naudojami dieniniai pusės metų (2008-12-22 – 2009-06-24) duomenys, o akcijos nagrinėjimui buvo daugiau mažiau parinktos pagal jų likvidumą. Tačiau renkant duomenis teko pastebėti kad kai kurių akcijų kaina per savaite nelabai pakinta (dėl bendros apyvartos Baltijos akcijų rinkose sumažėjimo) ir tai gali atvaizduoti nevisai teisingus tyrimo rezultatus.

Bendrai, koreliacija parodo ryšį tarp dviejų kintamųjų (šiuo atveju – akcijų kainų pokyčius). Tobula koreliacija būna, kai koeficientas lygus 1, atvirkštinė (akcijų kainos juda priešinga kryptimi) – -1, ir tarpusavio santykio nėra, kai koeficientas lygus 0. Koreliacija galima panaudoti sudarant diversifikuotą portfelį : jeigu matote, kad koreliacija yra stipri (pvz.:SRS1L ir UKB1L – 0.70), tai jums turėtų duoti ženklą, kad akcijos glaudžiai susijusios ir vienai krentant tikriausiai kris ir kita. Tad formuojant portfelį galima būtų įtraukti ir akcijų su neigiamomis koreliacijomis ar su nulinę koreliacija.

Didžiausia koreliacija: SRS1L ir UKB1L – 0.70 ; SAB1L ir UKB1L – 0.54

Mažiausia koreliacija: DKR1L ir RSU1L – -0.23; TVEAT ir RSU1L – -0.23

RT

Spauskite čia norėdami atsisiųsti PDF formatu.

Paskaičiavau ir koreliacijų skirtumus tarp praeitų ir šių metų tyrimų, tai didžiausias skirtumas atsirado tarp LDJ1L ir ZMP1L – 0.45; TKM1T ir ARC1T – 0.44; RSU1L ir DKR1L – 0.43. O visų skirtumų vidurkis lygus 0.12 punktų.

Artimiausiu metu žadu padaryti kiek rimtesnį tyrimą ir naudoti vienų ar dvejų metų duomenis ir skaičiuoti tik savaitinius pokyčius, taip išvengiant tam tikrų netikslumų dėl besivystančių akcijų rinkų statuso ir ganėtinai mažo likvidumo rinkoje. Jeigu turite kokių pasiūlymų ar idėjų – mielai jas išklausyčiau ;)

Sėkmės

Bir 19

Daugelis turbūt norėtų išbandyti savo jėgas įvairiuose verslo ar ekonomikos turnyruose. Kadangi pats beveik baigiau pirmus mokslo metus universitete ir susipažinau su keliais žaidimais, tad ir norėčiau juos aprašyti.

Konkursų sąrašas pateiktas daugiau mažiau pagal jų įvykimo laiką:

  • Profas – komandinis (3 žm.) žaidimas, užsiregistravus reikia atlikti mini atvejo analizę (case study) pagal kurią atrenkamos komandos į finalą, kuriame laukia kelių dienų turnyras: simuliacija ir reali atvejo analizė. Su komanda užsiregistravome, tačiau užduotis pasirodė nelabai įdomi, tad patingėjome ją atlikti, nors iš pasakojimų susidariau įspūdį kad finalas buvo iš ties viliojantis.
  • ECV (Entrepreneurship Competition Vilnius) – taip pat komandinis žaidimas (4 žm.), tačiau patekimo į finalą kriterijai yra kiek griežtesni: motyvacinio filmuko sukūrimas, visos komandos CV įrašai ir galiausiai gana rimtos, plečiančios akiratį case study atlikimas. Už savo filmuką gavom 2 vietą (tšk: 1,998/2), tačiau iš CV nesugebėjome surinkti daug, nes gan logiška, kad pirmakursiai neturi tiek daug patirties, kaip kad trečiakursiai… (…bet ir paskutinę minutę juos rašant nereikia tikėtis stebūklo:] ) Na ir case šiek tiek nepilnai išdirbome, o ir patirties trūkumas.:) Finale reikėjo dalyvauti kompiuterinėje verslo simuliacijoje ir atlikus atvejų analizę ją pristatyti.
  • Investment-game.com – individualus investavimo žaidimas, kurį organizuoja SSE Rygos Investicinis Fondas, žaidimo tikslas sugeneruoti didžiausią grąžą ir aplenkti konkurentus, plačiau apie šį žaidimą buvau aprašęs čia.
  • Unilever Game – individualus žaidimas, susidedantis iš 8-9 etapų (bent šiais metais taip buvo), kiekviename etape gaunate užduotį (case study) ir keletą galimų variantų iš kurių reikia pasirinkti labiausiai tinkamą. Žaidimas mėgstantiems rinkodarą ir žmogiškuosius išteklius ir valdymą.
  • Loreal E-strat – komandinis simuliacijos žaidimas, kuriame reikės valdyti parduotuves, prekių kanalus ir panašiai. Neteko rimtai žaisti, bet simuliacijos modelis atrodo ganėtinai sudėtingai.
  • Peak Time – komandinis (4žm.) žaidimas susidedantis iš kelių etapų: pirmąjame reikia dalyvauti kompiuterinėje CESIM simuliacijoje ir valdyti viešbučius, antrąjame teko išspręsti case study susiejusią su makroekonomika, sugalvoti verslo idėją tinkančią krizės laikotarpiui, pridėti individualius CV ir kūrybingai aprašyti komandą. Į finalą pateko TOP20 komandų, kurios turėjo varžytis dar vienoje CESIM simuliacijoje (tik šįkart laiko buvo žymiai mažiau), ir išspręsti case study, pristatyti ir apginti savo idėją.
  • Investment Unlimited – vidinis SSE Rygos komandinis žaidimas skirtas studentams mėgstantiems investicijas ir finansus, konkursas susideda iš trijų etapų: finansų rinkos (valiutų kursų, aliuminio ir kompanijos kainų prognozavimas naudojant FA ir TA), finansų užduotis ( įvertinti kompaniją diskontuotų pinigų srautų metodu (DCF), palyginamuoju metodu, ir paruošti LBO pasiūlymą pirkėjui) ir paskutinė užduotis: makroekonomikos užduotis ( per keletą valandų išanalizuoti šalies padėtį, ir paruošti prezentaciją investuotojui).
  • OVČ ( Omnitel Verslo Čempionatas ) – komandinis (4žm.) žaidimas, atrankiniuose etapuose teks varžytis VEMP simuliacijose, siūlyti verslo problemų sprendimus ir pasiūlyti keletą reklamos idėjų Omnitel kompanijai. Tuo tarpu finale reikės dar kartą sužaisti VEMP’ą ir po to parduoti savo VEMP’e sukurtą bendrovę investuotojams (bent jau taip teko girdėti iš finalistų).

Gaila šiais metais nežinojau apie Ace Manager žaidimą, kuris atrodo labiausiai susiejęs su mano pomėgiais. Turnyre kas kelias dienas gaunate užduotis susijusęs su finansais ir bankininkyste. Šiek tiek nesuderinamas su SSER studijų tvarkaraščiu, bet sudalyvauti būtinai reikės.

Jeigu žinote dar kokių nors simuliacijų ar kitų vertingų konkursų – būtinai parašykite!

Bir 12

Tikriausiai tai bus paskutinis įrašas su antrašte „Filmų apžvalga“. Šįkart jis net šiek tiek neteisingai atspindi įrašą, nes tai ne filmas, o dokumentinis realybės šou – serialas.

RT

„Wall Street Warriors“ – tai serialas apie Wallstreet’ą ir įvairius žmones šiame sektoriuje: pradedant nuo ką tik universitetą baigusio jaunuolio, kuris užsiiminėja day trading’u ir planuoja įkurti savo rizikos (hedge) fondą bei pritraukti turtingų potencialių individualių investuotojų ir baigiant market maker’iu. Seriale parodoma kokios svarbiausios užduotys kamuoja įvairios profesijos žmones, paaiškinamos įvairios Wallstreet sąvokos (Gekko Style, Dead Cat Bounce, Naked Short,…), demonstruojama day trading prekyba naudojant techninę analizę, primenami įvairūs istorijos faktai apie Wallstreet, demonstruojama prekyba NYSE pastate, kur žmonės vis dar šūkauja ir prekiauja naudodami rankų ženklais (niekaip nesuprantu kodėl jie vis dar naudojami? :/)

Labai prajuokino vieta, kuomet buvo imamas interviu iš Astrology Fund Inc. (Taip pat galite nueiti į jų internetinę svetainę ir pažiūrėti jų pagrindines prognozes: „Gold is the answer in 2009″), investicinio fondo, kuris savo investavimą grindžia pagal žvaigždžių išsidėstymą, judėjimą ir dar keletą astrologijos elementų. O dar linksmesnė vieta buvo kai sandorių sudarinėtoja (deal maker) paprašė atnešti 2007 metų prognozes, ir atnešė lygiai tokią pačią kaip ir 2006 metų prognozę tik su pakeistais metais. :)

Pirmasis sezono filmavimas vyko 2006 metų vasara ir rudenį. Tuo tarpu spėjo išeiti ir antrasis sezonas, kuriame atvaizduojami 2007-ųjų pabaigos įvykiai. Na ir galiausiai – trečiasis sezonas kuriamas pačiu laiku – 2008 gruodis – 2009 pradžia, tačiau kol kas jis dar nepasirodė TV ekranuose.

Visas pirmo ir antro sezono serijas galima žiūrėti nemokamai „Hulu“ internetinėje svetainėje.

Gero žiūrėjimo ir laukime tęsinio:)

Bir 2

Tikriausiai daugeliui interneto skaitytojų, besidominčių ekonomika ir verslu, teko susidurti su naujienų portalu The Wall Street Journal, kuriame gausu išsamių straipsnių apie akcijų rinkas, finansus ir verslą. Norint juos visus skaityti reikia užsisakyti nepigią prenumerą.

Tačiau problemą galima išspręsti keliais pelės paspaudimais ir pasinaudojant visagalio Google paslaugomis. Pirmiausia susirandate straipsnį su rakto ikonėle, paspaudžiate ant nuorodos ir nusikopijuojate straipsnio pavadinimą į Google paieškos sistemą. Pirmasis surastas įrašas ir bus nuoroda į pilną straipsnio versiją. Štai ir visas Google indeksavimo pliusas skaitytojams. Na, o kompanija savo ruoštu gauna nemažą interneto vartotojų srautą iš paieškos sistemos.

Gero skaitymo! :)