Anton Kreil, turintis 16 metų prekiavimo patirties akcijų biržose , kartu su Lex Van Dam nusprendė sukurti realybės šou, išrinkti 8 visiškus naujokus akcijų rinkose ir jiems leisti valdyti 1 mln. svarų sterlingų rizikos fondą (ang. hedge fund). Kriterijai kandidatams buvo tik du: mokėjimas suvaldyti stresą ir puikūs matematiniai įgūdžiai (pvz.: mokėti mintinai suskaičiuoti, kiek bus 32 x 32). Šiuos reikalavimus atitikę kandidatai dalyvavo kelių savaičių mokymuose, kuriuos vedė Cityje dirbantys profesionalai. Realybės šou vyko tuo metu, kai naftos kainos siekė visų laikų aukštumas.
Trijose filmo serijose aiškinama, kodėl, pavyzdžiui, negalima pirkti vienos akcijos už visus pinigus, nebent esi 100% įsitikinęs jos ateities perspektyvomis. Taip pat mokiniai mokosi analizuoti akcijų rinkas: pavyzdžiui, jie parduoda skolon (ang. Short sell) aviabendrovių akcijas po žinių apie karo veiksmus ir brangstančią naftą, tikėdamiesi mažesnio aviabendrovių pelno ir jų akcijų kainų kritimo.
Filmo metu žiūrovai supažindinami su daugybe finansinių terminų, rodoma spekuliantų kasdienybė, aiškinama apie teigiamą ir neigiamą požiūrį į prekybą, bandymą kovoti su stresu, darbuotojų atleidimą po pastovių nesėkmių akcijų rinkose, bendravimą su makleriais ir kitais žmonėmis.
Per du mėnesius mokinių valdomas rizikos fondas sugebėjo sugeneruoti neigiamą 2.4 % grąžą, kai tuo pačiu laikotarpiu kiti rizikos fondai patyrė dvigubai didesnius nuostolius.
Ar rekomenduoju pažiūrėti šį filmą? Ir taip, ir ne. Per tris valandas sužinoti būtų galima daugiau, pavyzdžiui, skaitant ar naršant internete, tačiau pradedantiesiems tai turėtų būti puikus laiko praleidimo būdas ir galimybė šį tą išmokti apie akcijų rinkas ir finansus.
Klausimas, neraminęs mane viso filmo metu: kodėl traderiai vis dar naudojasi maklerių paslaugomis (t.y. prekiauja telefonu), o ne internetu ?
kovo 22nd, 2010 at 5:33 pm
Aha maciau sita seriala, visai patiko.
Del brokeriu – tai manau jie tiesiog buvo kaip saugiklis.
Tikrai abejoju kad fund manageriai telefonu prekiauja. Nebent kokiais nelikvidziais instrumentais.
kovo 22nd, 2010 at 7:47 pm
Kaip tik fondų valdytojai prekiauja dažniau telefonu, o ne internetu. Pats akcijų pardavimas ar pirkimas (execution) yra maklerio darbas, fondų valdytojas, jeigu jis valdo stambų fondą, neturi dienų dienas sekti akcijų pasiūlą/paklausą, kad galėtų geresne kaina nupirkti/parduoti akcijas — jo darbas yra galvoti naujas idėjas.
kovo 22nd, 2010 at 9:49 pm
Dėkui už informaciją! Pastoviai galvodavau, kad kiekvieną dolerį reikia išsaugoti naudojant savo sugebėjimus prekiauti ir pritaikyti įvairias pirkimo/pardavimo strategijas :)
kovo 23rd, 2010 at 10:59 pm
O tik 3 serijos yra?
kovo 23rd, 2010 at 11:38 pm
Aha. Norėtųsi daugiau ?:)
kovo 27th, 2010 at 4:09 pm
Iš psihologinės pusės žiūrint, įdomus serialas. Daugiau serijų reiktu jeigu būtų techninė pusė, šiuo atveju trys serijos kaip tik :)
kovo 30th, 2010 at 10:28 pm
Pažiūrėjau katik įdomu filmą „Boiler Room“. Žmonės kurie skambina ir itikinėja žmonės kad stock kils (dažniausiai penny stock), taip sukeldami kainas. Vėliau parduoda savo stocks už daug didesnę kainą. Vertas dėmesio filmas :)
kovo 31st, 2010 at 7:13 am
Teko ir „Boiler Room“ (Rizika) žiūrėti ir aprašyti, vienas iš geresnių filmų apie apgavystes prekiaujant akcijomis:)
balandžio 2nd, 2010 at 8:12 am
O gal galėtumėte pasakyti iš kur gauti šias 3 serijas? :)
balandžio 2nd, 2010 at 8:18 am
Aš tai iš „Piratų įlankos“ parsisiunčiau ;)
birželio 8th, 2010 at 6:27 pm
patiko ir man. noretusi daugiau. kiek maciau jie mazai ta naudojo…
birželio 20th, 2018 at 7:50 am
I often visit your site and have noticed that you don’t update it often.
More frequent updates will give your blog higher rank & authority in google.
I know that writing articles takes a lot of time, but you can always help yourself with miftolo’s tools
which will shorten the time of creating an article
to a couple of seconds.
liepos 27th, 2024 at 12:34 pm
Save now the best print to mail service that are this week available and at the best price this week only!