Besimėgaudamas žiemos atostogų teikiamu (beveik) neribotu laisvu laiku, atradau laiko ir reguliariam eko. ir inv. tinklaraščių skaitymui. Ir žinoma atradau keletą įdomių įrašų, kurių trumpas santraukas pateiksiu apačioje.
Mažmeninė prekyba Amerikoje
Kaip rodo statistika šiais metais nusivylę amerikiečiai neskubėjo pasinaudoti didžiulėmis nuolaidomis, išpardavimais ir įvairiausiomis akcijomis. Nors ir buvo tikėtasi smarkaus pagyvėjimo šventiniu periodu, tačiau tai liko tik neišsipildžiusi prognozė, o kai kam ir įmonės uždarymu(ekspertai prognuoja, kad kitais metais iš verslo pasitrauks apie 25% mažmenininkų)… Mažmeninė prekyba lapkritį krito 5.5%, o gruodį(iki Kalėdų išvakarių) net 8% lyginant su praėjusiais metais. Straipsnyje taip pat minima ir kita įdomi statistika: pirkėjų srautas sumažėjo net 27% (ir kaip jie sugeba tai išmatuoti ?), taip galbūt pateisindamas beveik nepakitusį internetinių pardavimų skaičių (juk net ir Baltos lankos palengva kraustosi į interneto platybes).
Kracho tikėjimo rodiklis (Crash Confidence index)
Įdomus rodiklis, kurio praktiškumo šiek tiek suabejojau… Yale School of Management kiekvieną mėnesį klausia individualius ir institucinius investuotojus ar jie tiki kad bus rinkos krachas (market crash) ateinančius 6 mėnesius.
Kaip rodo grafikas, individualūs investuotojai tik 22% tiki, kad krizė gali pasikartoti per ateinančius 6 mėn., o tai yra žemiausia reikšmė nuo indekso skaičiavimo pradžios.
Tuo tarpu kitas pranešimas, kuriame nagrinėjami rinkų kritimai ir jų trukmė, teigia, kad tikimybė, kad kitais metais akcijų rinkos kils lygi 60%.
Tai tikrai nėra pasiūlymas pirkti ar parduoti vieną ar kitą aktyvą, tai tik statistika ir tikimybės…
Credit Crunch (kredito krizės) žaidimas
Šiais metais The Economist pradžiugino savo skaitytojus kredito krizės žaidimu, kurio tikslas išlikti paskutiniu mokiu žaidėju, o norint tai pasiekti reikia eliminuoti varžovus. Žaidėjai, kurie negali apmokėti skolų, gali skolintis iš kitų žaidėjų už susitartą palūkanų normą ir susitartam laikui. O jeigu jau niekas nebeskolina ir nebesugeba išsimokėti, žaidėjas patenka į Chapter 11 (bankrutuoja) arba būna perpirktas kito žaidėjo).
JAV šis žaidimas kainuoja 22$, tačiau jūs galite jį parsisiųsti iš jų tinklapio ir atsispausdinti. Taip ir pasidariau sau dovanėlę kalėdų progoms. Tik gaila, kad dar nepavyko jo išmėginti. Kaip teigia vienas blogeris tai yra puiki pramoga už tokią kainą, taip pat suteikiama galimybė kurti savo strategiją ir tobulinti derybinius įgūdžius.
sausio 7th, 2009 at 10:18 pm
Žaidimas išbandytas. Linksmas laiko praleidimo būdas:)